Відвідуваність вікі-статей

У вікіпедії є дуже цікавий інструмент ( https://tools.wmflabs.org/pageviews ), який дозволяє візуалізувати у часі динаміку відвідуваності статей (тобто інтерес до певної події/об’єкту). Єдиний мінус, крайня дата – 1 липня 2015.

Видно що падіння інтересу має не лінійний, а гіперболічний характер. Без медійного підживлення зацікавленість падає до базових значень дуже швидко. Наприклад – статті Олександо Олесь і Приватбанк з української вікіпедії. Що цікаво – у статті Приватбанк вигляд графіків практично ідентичний і у англійській та російській вікіпедіях (різні тільки абсолютні значення).

Приріст інтересу буває поступовий, як у випадку з націоналізацією Приватбанку, коли медійні згадки починаються задовго до розв’язки. А може бути вибухоподібним, як у випадку з прильотом та виступом Надії Савченко 25 травня 2016 (укр. вікі) або смертю Гіві (рос. вікі)

Дуже типовий графік з точки зору зростання і падіння інтересу – стаття про Авдіївку з англійської вікі.

Типовий приклад сезонності, пов’язаної зі шкільною програмою, – графік Кайдашевої сім’ї з української вікіпедії.

Приклад відмінностей інформаційного поля різних держав – стаття про війну на Донбасі.

У англійській вікіпедії основний фактор зростання інтересу – публікація доповіді про MH17 у вересні 2016. Недавнє загострення під Авдіївкою дало у 5-6 разів менше приросту відвідуваності.

У російській вікіпедії все навпаки, доповідь про MH17 ніяк не вплинула на відвідуваність, на відміну від ескалації під Авдіївкою. Ще на ній видно локальний пік у серпні 2015, якого немає у англомовній вікіпедії.

В українській вікіпедії менша залежність від інформаційних приводів. Загалом графік близький до російської вікі, відсутній вересень 2016, є незначні підвищення відвідуваності у серпні 2015 і за останні два тижні.

І на десерт.

Росіяни гуглять Зоряна і Шкіряка.

2 коментарі

  1. Я не знаю чому я сюди зайшов, але просто хотілося б сказати «Дякую». Напрочуд гарна і приємна подача матеріалу, як і «чистий» дизайн, абсолютно нічого зайвого.
    Вражаюче, мені є до чого прагнути і з чого брати приклад.

    P.S Від статистики я людина далека. 🙂

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.